Home / Showbiz / Afërdita Dreshaj ish e dashura e Shpat Kasapit në krah të kujt është ?

Afërdita Dreshaj ish e dashura e Shpat Kasapit në krah të kujt është ?

Shqiptarja e Malit të Zi, por që jetonte prej shumë vitesh në Amerikë, Afërdita Dreshaj, u bë e njohur si modele.

Ajo ka punuar në SHBA si modele dhe në Kosovë e Shqipëri arriti famë si vajzë e bukur, që premtonte mjaftë në botën e modës, shkruan “Kosovarja”.

Afërdita e përfaqësoj Kosovën në “Miss Universe”, ani pse nuk pati ndonjë sukses të madh. Dreshaj me të shpejtë e vërejti se s’ka gjë nga modelimi, andaj ju fut muzikës.

Ëndrrën dhe ambicien për tu bërë këngëtare e realizoj më lehtë falë ndihmës së të dashurit të saj, këngëtarit Shpat Kasapi, me të cilin edhe u fejua. Fejesa e tyre përfundoj shpejtë, duke lënë shumë pikëpyetje.

Duket se Shpati u lëndua më shumë se Afërdita, pasi kjo e fundit vetëm pak kohë më pas u gjend në krahët e një çeku.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *