Home / Kryesoret / Ahmeti: Ivanov të mos bëjë akrobaci politike, t’ia jep mandatin Zaevit

Ahmeti: Ivanov të mos bëjë akrobaci politike, t’ia jep mandatin Zaevit

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pret që Gjorge Ivanov të mos i përsërit ‘akrobacionet’ dhe menjëherë t’ia jep mandatin Zoran Zaevit për të formuar Qeverinë, i cili është zgjedhur nga shumica e re parlamentare,

Ahmeti i ka dhënë mbështetje Zaevit dhe t’i jep Ivanovit sigurinë e duhur për ruajtjen e unitaritetit. Ai poashtu ka folur edhe për mënyrat të cilat duhet të vazhdojnë me aktivitetet në Kuvend, veçanërisht në pjesën për arritjen e marrëveshjes për ndryshime në Ligji për zgjedhje.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *