Home / Kryesoret / Ahmeti paralajmëron takimin me LSDM-në për Qeverinë e re (Video)

Ahmeti paralajmëron takimin me LSDM-në për Qeverinë e re (Video)

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë,

“Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes BDI-së dhe LSDM-së dhe besoj që do ecin negociatat” u shpreh Ahmeti.

Ndryshe, dje presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov më në fund vendosi t’ia jep mandatin për formimin e Qeverisë, liderit të LSDM-së, Zoran Zaev i cili e siguroi atë që programi qeveritar i propozuar nga mazhoranca e Maqedonisë, nuk do ta rrezikojë sovranitetin e Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *