Home / Kryesoret / Ahmeti takon Ambasadorin BE-së z.Samuel Zhbogar

Ahmeti takon Ambasadorin BE-së z.Samuel Zhbogar

Sot në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, Kryetari i BDIsë Ali Ahmeti, priti në një takim pune Ambasadorin e Bashkimit Evropian, z. Samuel Zhbogar.
Kryetari Ahmeti dhe Ambasadori Zhbogar diskutuan rreth situatës së krijuar në vend pas ngjarjeve të 27 prillit, gjendjen e sigurisë si dhe për hapat e metejmë.
Z Ahmeti përsëri dënoi ngjarjet e dhunës në Kuvend me ç’rast përsëriti qëndrimin e BDIsë që kthim mbrapa nuk ka.
Pas zgjedhjes së Kryetarit të Kuvendit, duhet që z. Ivanov të dorëzon mandatin shumicës së re reformuese parlamentare dhe më pastaj të zgjidhet Qeveria e re.
Z. Ahmeti falënderoi Ambasasorin Zhbogar për mbështetjen e madhe ndërkombëtare dhe nënvizoi që liderët politik në Maqedoni duhet të përkujdesen për sigurinë dhe stabilitetin e vendit përballë përpjekjeve rajonale dhe gjeopolitike për destabilizim.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *