Home / Showbiz / Aktorja e famshme indiane provokon keq kryeministrin, ia zbulon këmbët në takim (FOTO)

Aktorja e famshme indiane provokon keq kryeministrin, ia zbulon këmbët në takim (FOTO)

Vendimi i aktores së njohur indiane, Priyanka Chopra,  për të veshur një fustan të shkurtër që i tregonte këmbët, në një takim me kryeministrin indian Narendra Modi është kritikuar nga shumë përdorues të mediave sociale në Indi.

Disa përdorues të Facebook-ut e kritikuan për “mosrespektimin” e Kryeministrit,

Ish-mis bota u përgjigj duke postuar një fotografi të nënës së saj dhe veshjeve të saj të shkurtra, duke shkruar “këmbët e ditës”.

Aktoret e tjera indiane po ashtu janë përballur me zemërim ndaj zgjedhjes së tyre të veshjes, raporton “BBC”

Polemika filloi pasi Chopra, i cila është bërë e famshme nga filmi “Bayëatch” dhe nga një seriali amerika , ka postuar një fotografi me z. Modi, duke e falënderuar që gjeti kohë nga orari i ngjeshur” për ta takuar në Berlin.

Megjithatë, nuk kaloi shumë kohë, para se veshja “pa respekt” të bëhej tema e bisedës, duke u komentuar nga ndjekësit e devotshëm të zotit Modi si e turpshme.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *