Home / Kryesoret / Aktorja turke e serialit “Më fal” uron në gjuhën shqipe për Ramazan (Foto)

Aktorja turke e serialit “Më fal” uron në gjuhën shqipe për Ramazan (Foto)

Ajo u bë e njohur në shtetin turk në saje të rolit të “Baharit” në serialin “Më fal (Beni Affet)”.

Por, përveç famës që ka bërë në vendlindje, Gaye Turgut ka marr vëmendjen edhe ndër shqiptarët shkaku i serialit të sipërpërmendur.

E duket se aktorja është e vetëdijshme rreth kësaj dhe me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, Bahari ka uruar besimtarët mysliman në disa gjuhë të botës.

E në mesin e tyre edhe në gjuhën shqipe, e cila ka marr shumë komente pozitive.

“Urime muajin e shenjtë të Ramazanit”, ka qenë mesazhi i aktores në llogarinë personale në Instagram. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *