Home / Lajme / Botë / Alarm për bombë në Paris, policia evakuon vendin ku Makron do mbante fjalimin (VIDEO)

Alarm për bombë në Paris, policia evakuon vendin ku Makron do mbante fjalimin (VIDEO)

Muzeu i Luvrit, ku kandidati Emmanuel Macron kishte planifikuar të të fliste mëngjesin e sotëm, u evakuua pasi policia dha alarmin për bombë pas gjetjes së një pakoje të dyshimtë.

Zyra e shtypit të Macron ka deklaruar se oborri jashtë muzeutLuvrit, ku kandidati presidencial francez ka planifikuar të festojë natën e zgjedhjeve është evakuuar për shkak të një alarmi sigurie.

Muzeu më i famshëm francez ka qenë para një muaji shënjestra e një sulmi terrorist, pasi një ekstremist sulmoi ushtarët pranë muzeut gjatë fushatës presidenciale.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *