Home / Lajme / Maqedoni / Aleanca për Shqiptarët mbledh kryesinë, do të vendosin për qeverinë e re

Aleanca për Shqiptarët mbledh kryesinë, do të vendosin për qeverinë e re

Kryesia e LR PDSH-së do të mblidhet sot në orën 21:00 në Tetovë për të marrë vendimin përfundimtar për pjesëmarrjen në qeveri dhe për të caktuar emrat e ministrave të Aleancës për Shqiptarët.

 

Kësaj partie i takojnë dy poste ministrore edhe atë Ministria e Shëndetësisë, që pritet të drejtohet nga Arben Taravari dhe Pushteti Lokal. Për këtë dikaster përflitej se do të udhëhiqet nga Vesel Mehmedi, i favorizuar nga BDI-ja. Por Mehmedi jozyrtarisht është duke bërë kalkulimet që të vazhdojë të mbetet deputet ndërsa në Pushtet Lokal të caktohet ndonjë i afërt i tij.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *