Home / Lajme / Maqedoni / Ali Ahmeti konfirmon emrat e ministrave të rinj nga radhët e BDI-së (VIDEO)

Ali Ahmeti konfirmon emrat e ministrave të rinj nga radhët e BDI-së (VIDEO)

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë Qendrore në Reçicë të Vogël ka konfirmuar edhe emrat e ministrave të rinj në qeverinë e re.
“Falë diskutimeve shumë konstruktive në Bashkimin Demokratik për Integrim, njëzëri dolëm me vendim që në qeverinë e ardshëm, zëvendëskryeministër për MO, Hazbi Lika, zëvendëskryeministër për eurointegrim Bujar Osmani, ministër i Ekologjisë Sadulla Duraku, ministër i Ekonimisë Bulent Saliu, ministër i Ekonmisë Kreshnik Bekteshi dhe ministër pa portofol Ramiz Merko”, theksoi Ahmeti.

 

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *