Home / Kryesoret / Ali Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal i takon Aleancës

Ali Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal i takon Aleancës

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë Qendrore në Reçicë të Vogël ka konfirmuar edhe emrat e ministrave të rinj në Qeverinë e re në mes Aleancës dhe LSDM-së që pritet të finalizohet të hënën.

“Falë diskutimeve shumë konstruktive në Bashkimin Demokratik për Integrim, njëzëri dolëm me vendim që në qeverinë e ardshëm, zëvendëskryeministër për MO Hazbi Lika, zëvendëskryeministër për Eurointegrime Bujar Osmani, ministër i Ekologjisë Sadulla Duraku, ministër i Ekonimisë Bulent Saliu, ministër i Ekonmisë Kreshnik Bekteshi dhe ministër pa portofol Ramiz Merko”, theksoi Ahmeti.

Ai në pyetjen e gazetarit për ministrinë e Shëndetësisë, Ahmeti theksoi se kjo ministri u takon Aleancës për Shqiptarët, gjithashtu edhe ministria e Pushtetit Lokal.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *