Home / Lajme / Maqedoni / ALITI: BESA dështoi që nuk votoi kryeparlamentarin shqiptar

ALITI: BESA dështoi që nuk votoi kryeparlamentarin shqiptar

Sipas anëtarit të kryesisë së BDI-së, Rafis Aliti, madje dështuese ka qenë që BESA nuk votoi për kandidatin shqiptar, “mund të kemi vërejtje apo sebepe të mos përkrahim kandidatin apo x- personin, kishim rastin kur Abdurahman Alitin nuk e votuan për këto muhabete dhe e njëjta po na përsëritet por kjo nuk është mire”.

“Është dashur të përkrahin kandidatin shqiptar. Ata politika nuk e nderojnë Besën…”, ka thënë Aliti në “Rruga drejt” në Alsat-M.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *