Home / Lajme / Maqedoni / ”Anima Mundi” propozon dënime për keqtrajtuesit e kafshëve (Foto)

”Anima Mundi” propozon dënime për keqtrajtuesit e kafshëve (Foto)

Shoqata për mbrojtjen e kafshëve, ”Anima Mundi” kërkon që të dënohen ashpër ata që keqtrajtojnë kafshët,

 

Kjo shoqatë bën të ditur se ka filluar një fushatë për njerëzi ndaj kafshëve dhe dënim të ashpër për ata që i keqtrajtojnë dhe vrasin kafshët. Fushata ka filluar me violinisten e njohur të përmasave botërore, Vanessa Mae.

Ata kërkojnë drejtësi për mbytjen brutale të qenit në Shkup, të cilin e kanë quajtur Idriz. Prandaj, Anima Mundi kërkon formimin e një policie për kafshët, dënim me burg për keqtrajtuesit e kafshëve, ndalimin e shitjes së lirë të helmeve për të mbytur kafshët, si edhe një kornizë të përcaktuar ligjore dhe program për promovimin e konceptit të përgjegjësisë shoqërore./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *