Home / Lajme / Rajon / Ansambli ‘Shota’ proteston me valle në Ditën e Punëtorëve (Foto)

Ansambli ‘Shota’ proteston me valle në Ditën e Punëtorëve (Foto)

Anëtarët e ansamblit “Shota”, kanë zgjedhur që për ditën e 1 Majit të protestojnë para Ministrisë së Kulturës, duke kërkuar kështu paga të dinjitetshme.

 Ata përmes një performance para Ministrisë kanë shprehur pakënaqësinë lidhur me trajtimin e tyre.

Ata kanë improvizuar një koncert, përmes së cilit kanë kërkuar  paga të dinjitetshme, sigurime shëndetësore si dhe rregullimin e statusit me ligj për artistë.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *