Home / Kryesoret / Antonio Miloshoski udhëheqës i ri i VMRO-DPMNE-së?

Antonio Miloshoski udhëheqës i ri i VMRO-DPMNE-së?

Deputeti i VMRO-së Antonio Milloshoski sipas disa mediave po spekulohet se do të jetë lideri i ri i VMRO-DPMNE-së, pas formimit të qeverisë së re nga LSDM-ja.

Sipas portalit Plusinfo.mk së shpejti pritet që lideri aktual i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski do të japë dorëheqje pas humbjes në zgjedhjet e 11 dhjetorit të vitit të kaluar dhe pas ndodhive që kulmuan me rrahjen brutale të deputetëve të LSDM-së në Kuvendin e Maqedonisë, gjë që varrosi kredibilitetin e tij prej udhëheqësi jo vetëm tek opinioni ndërkombëtar por edhe anëtarësia e VMRO-DPMNE-së.

Kohë më parë edhe emisioni i popullarizuar “Insajder” i Televizionit beogradas N1, spekuloi se Milloshoski do ta trashëgojë Gruevskin në krye të VMRO-së, ndërsa në emisionin Milloshoski hapur ka pranuar se partia e tij tashmë nuk ka shumicë parlamentare dhe se ata janë më përfundimisht në opozitë.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *