Home / Kryesoret / Anulohet seanca gjyqësore për ‘Grupin e Kumanovës’ me kërkesë të MPB-së

Anulohet seanca gjyqësore për ‘Grupin e Kumanovës’ me kërkesë të MPB-së

Sot është anuluar seanca gjyqësore për ‘Grupin e Kumanovës’ dhe kjo me kërkesë së Ministrisë së Punëve të Brendshme,

 Seanca e ardhshme gjyqësore është caktuar për 11 maj.

Sot poashtu mbushen dy vjet nga konflikti i armatosur në Lagjen e Trimave në Kumanovë, i cili zgjati dy ditë, me ç’rast u vranë tetë pjesëtarë të MPB-së, ndërsa katër ishin plagosur rëndë si dhe u vranë 10 pjesëtarë të grupit të armatosur.

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *