Home / Kryesoret / Arifi: Partitë kërkuan vota për të qenë në pozitë dhe jo opozitë (Video)

Arifi: Partitë kërkuan vota për të qenë në pozitë dhe jo opozitë (Video)

Profesoresha universitare dhe eksperte juridike, Besa Arifi, në emisionin Click Plus të TV 21, ka thënë ndër të tjera se partitë kërkuan vota për të qenë në pozitë dhe jo opozitë.

 

‘Unë diçka nuk e kam këtë mënyrën sesi mendojnë partitë politike, veçanërisht ata shqiptare pas këtyre zgjedhjeve dhe me këtë rezultat zgjedhor. Sa e dij, njerëzit dalin në zgjedhje që të fitojnë vota dhe të bëhen pjesë e qeverisë. Asnjëherë nuk ka pasë një hezitim kaq të madh për të hyrë dikush në qeveri. Aq më pak një subjekt i cili tani është krijuar dhe normal se duhet të ketë ambicje për të qenë pjesë e pushtetit ekzekutiv’, ka thënë Arifi ndër të tjera.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *