Home / Lajme / Maqedoni / Banorët e Dojranit i bashkangjiten referendumit kundër minierave

Banorët e Dojranit i bashkangjiten referendumit kundër minierave

Edhe banorët e Dojranit i janë bashkangjitur referendumit nëse janë që të hapet miniera në këtë pjesë të vendit,

Këshilli i kësaj komune ka vendosur më 18 qershor që banorët e Dojranit do të dalin për të votuar dhe për të vendosur nëse ata janë për apo kundër hapjes së minierave Kazandol dhe Bashibos.

Sonte vonë për këtë çështje do të takohet përsëri Këshilli i Vallandovës, për shkak se komuna nuk i është përgjigjur pozitivisht kërkesës për referendum përmes nënshkrimeve të mbledhura.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *