Home / Lajme / Rajon / Bariu shqiptar hapi çantën pas shkurres, shikoni tmerrin që gjeti brenda

Bariu shqiptar hapi çantën pas shkurres, shikoni tmerrin që gjeti brenda

Ka pare tmerr me sy në Vrisaki të Imathias në Greqi një çoban shqiptar. Ai ka gjetur në një lëndinë pas një varreze, të futur në një shkurre një çantë brenda se ciles ndodheshin dy kavanoza me fetus brenda. Sipas mediave greke çobani shqiptar ka qenë në një gjendje të rënduar psikologjike dhe është shprehur i penduar që ka hapur çantën pasi është përballur me një skenë të tmerrshme. “Do doja të mos e kisha hapur kurrë çantën. Kam parë tmerr”, ka thënë ai.

I frikësuar bariu menjëherë ka njoftuar policinë, e cila ka marrë zbulimet makabre duke i çuar për ekspertizë në Selanik. Paraprakisht mendohet se embrionet ishin në javën e 18­të apo të 20­ të. Ajo qe mbetet e paqarte deri tani eshte dinamika dhe autoret e ngjarjes. Sipas mediave greke, kavanozat përmbanin një lëng që po i nënshtrohet ekspertizës në Departamentin e Sigurisë Alexandria./ Panorama.al

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *