Home / Lajme / Rajon / Basha hoqi Topallin, vuri shtëpiake që kanë pjellë nga 3-4 fëmijë

Basha hoqi Topallin, vuri shtëpiake që kanë pjellë nga 3-4 fëmijë

Deputeti i PD-së, Artan Imami deklaroi se Jozefina Topalli nuk mund të hiqet nga listat e kandidatëve për deputetë.

Duke iu referuar Bashës, Imami tha se në vend të Topallit, në listë u vunë shtëpiake që nuk kanë bërë asnjë punë se kanë pjellë nga 4-4 fëmijë.

Imami tha se është shkelur statuti i partisë dhe se listat janë të pavlefshme.

“Nuk mund të hiqet Jozefina Topalli nga listat. Ai hoqi Topallin dhe vuri në listë shtëpiake që s’kanë bërë asnjë punë se kanë pjellë nga 3-4 fëmijë” – deklaroi Arben Imami në emisionin “Opinion”.

 

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *