Home / Sport / “Bayerni nuk ka nevojë për transferime të mëdha”

“Bayerni nuk ka nevojë për transferime të mëdha”

Ottmar Hitzfeld, ish strategu gjerman, mendon se Bayern Munich nuk ka nevoj për transferime të mëdha gjatë verës

“Unë nuk besoj se do të ketë ndryshime të mëdha në Bayern. Në sulm ky klub ka një yll si Lewandowski. Robben dhe Ribery janë duke u plakur, por janë ende në nivelin më të lartë”, ka deklaruar Hitzfeld për Sky Sporrts.

Bayern Munich tashmë ka marrëveshje me dy lojtarët e Hoffenheimit, Niklas Sule dhe Sebastian Rudy, të cilët do t’i bashkohn klubi pas përfundimit të këtij sezoni.

Po ashtu, kampioni i Gjermanisë ka shfrytëzuar të drejtën për blerjen e Kingsley Coman nga Juventusi.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *