Home / Showbiz / Bendi gjerman “dridh” Triestën me këngë shqipe (Video)

Bendi gjerman “dridh” Triestën me këngë shqipe (Video)

Këngët shqipe janë të përhapura në të gjithë botën.
Bendi gjerman “FABULA” ka performuar në Triestë me vallen popullore: ‘Gajdexhiu’ dhe ‘Lute nana bijën rri edhe sivjet’, shkruan lajmi.net

Performanca e tyre ka mbledhur njerëz, të cilët gjironin për të mbajtur në kujtimet e tyre lojën fantastike të grupit, ndërkaq një grua filloi të vallëzojë nën ritmin e muzikës që realizohej.

Shikojeni videon më poshtë. /Lajmi.net/

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *