Home / Lajme / Botë / Bie nga dritarja, humb jetën foshnja 16 muajshe me origjinë shqiptare

Bie nga dritarja, humb jetën foshnja 16 muajshe me origjinë shqiptare

Një ngjarje e rëndë është shënuar të mërkurën në Amiens të Francës, ku një fëmijë vetëm 16 muajsh, ra nga kati i shtatë i banesës, duke ndërruar jetë. Sipas mediave vendase, e vogla është me origjinë shqiptare, ndërsa ngjarja mësohet se ka ndodhur aksidentalisht.

Sipas prokurorisë franceze, mbrëmjen e së mërkurës, fëmija ishte i vetëm në dhomë, ndërsa nëna e tij, një 24-vjeçare shqiptare, ishte në një dhomë tjetër me vajzën.

Pas rënies nga dritarja e banesës, fëmija vdiq disa orë më vonë në spitalin e Amiens.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *