Home / Lajme / Maqedoni / Borisov: Takimi Bullgari-Maqedoni do të presë formimin e qeverisë së re në Maqedoni

Borisov: Takimi Bullgari-Maqedoni do të presë formimin e qeverisë së re në Maqedoni

Kryeministri bullgar, Boyko Borisov, ka deklaruar për ”TV+” se vetëm menaxhimi stabil në Maqedoni mund të qetësojë tendosjet politike,

 

Sipas tij, gjithçka është në duar të politikanëve të Maqedonisë. Ai pret që të formohet qeveria e re, që më pastaj të organizohet një takim dypalësh Bullgari-Maqedoni për të ardhmen evropiane të Maqedonisë.

Ai thotë se kryesimi i BE-së do të jetë në duar të Bullgarisë dhe agjenda do të jetë pikërisht zgjerimi i BE-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *