Home / Lajme / Maqedoni / “Buldozeri” i diplomacisë amerikane e zë ngushtë Gruevskin

“Buldozeri” i diplomacisë amerikane e zë ngushtë Gruevskin

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Brian Hoyt Yee po vazhdon takimin me liderin e VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski ku po bisedojnë për situatën e krijuar pas ngjarjeve të dhunshme të 27 prillit.

Hoyt Yee pritet të përcjellë porosinë për respektimin e zgjedhjes së kryeparlamentarit të ri dhe mospengimin e zgjedhjes së Qeverisë së re. SHBA gjithashtu siç bëhet e ditur do të kërkojë që të kapen të gjithë dhunuesit në natën e tmerrit dhe sulmit të deputetëve në Kuvend.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *