Home / Lajme / Botë / Burgu që rehabiliton qentë dhe të burgosurit

Burgu që rehabiliton qentë dhe të burgosurit

Një burg në Arizona po punon së bashku me një strehë lokale për kafshët për të siguruar rehabilitim e kafshëve të braktisura dhe të burgosurve.

Programi është hartuar për kujdesin dhe për trajtimin e kafshëve të keqtrajtura dhe të braktisura të cilët ndodhen në  Zyrën e Shëndetit të Kafshëve të Maricopa (MASH). Ata janë shpëtuar nga kushtet e mjerueshme ku ndodheshin.

Por rehabilitimi ka një qëllim akoma më të madh sesa përkujdesja e kafshëve.

Së bashku ne sigurojmë jo vetëm rehabilitimin e kafshëve por edhe të burgosurve,”- ka thënë për Rueters William Sibole, një oficier i paraburgimit.

 

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *