Home / Lajme / Maqedoni / ”Çka ëndërron njeriu i vogël?”, dikur përgjigjej kështu Gruevski (Video)

”Çka ëndërron njeriu i vogël?”, dikur përgjigjej kështu Gruevski (Video)

Ish-kryeministri dhe aktualisht kryetari i OBRM-PDUKM, Nikolla Gruevski, në një intervistë para disa viteve i pyetur se çka ëndërron sipas tij njeriu i vogë, ai shprehet se njeriu i vogël ka vlera të devijuara etiko-morale,

 

‘Vërësisht kush si, e përjeton fjalën njeriu i vogël. Unë e përjetojë si njeriun me vlera morale të devijuara, të gatshëm të veprojnë edhe hapa në mënyrë joetike dhe jo të ligjshme, për të arritur deri te qëllimi i caktuar dhe më së shpeshti për të arritur te pasuria materiale. Në përputhje me atë, nëse kështu e kuptojmë poentën e njeriut të vogël, atëherë atij nuk i interesojnë vetëm paratë’, thotë Gruevski në intervistë.

Përndryshe Nikolla Gruevski ka proces të hapur gjyqësor për keqpërdorim tenderësh dhe dhunën e nxitur në Komunën Qendër.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *