Home / Lajme / Rajon / Daçiq: Zaev, nuk sillen kështu miqtë e Serbisë!

Daçiq: Zaev, nuk sillen kështu miqtë e Serbisë!

Ivica Daçiq, zv. kryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtme të Serbisë, ka reaguar ndaj deklaratës së liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, dhënë të përditshmes serbe ”Kurir”, ku thotë se në Serbi në pushtet është një udhëheqësi nacionaliste.

Në deklaratën dhënë për ”Tanjug”, Daçiq shpreh habinë e tij për këtë deklaratë, duke pyetur se përse Zaevi nuk e sulmon Ramën dhe Thaçin, duke shtuar se “një Shqipëri e Madhe nuk është e plotë pa Shkupin”.

Daçiq gjithashtu e konsideron deklaratën e Zaevit si një sulm brutal dhe skandaloz.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *