Home / Showbiz / Dafina Rexhepi, pas ndarjes nga i dashuri a do i rikthehet muzikës

Dafina Rexhepi, pas ndarjes nga i dashuri a do i rikthehet muzikës

Në vitin 2012 depërtoi fuqishëm në tregun muzikor shqiptar me hite si ‘Ti mi thej kufijtë’ dhe ‘Delicious’ që vazhdojnë të dëgjohen edhe sot.

Por, befasishëm, këngëtarja Dafina Rexhepi u ‘zhduk’ nga skena muzikore për rreth katër vite.

Ndryshe prej shumë emrave që ‘zhduken’ shkaku që s’mund të ‘godasin’ me një hit, largimi i Dafinës nga bota e shoubizit shqiptar u bë vetëm me vendim të saj.

E për të folur mbi këtë pjesë dhe rikthimin, këngëtarja ishte e ftuar në emisionin Prive në një material me Maki Bajramin.

Ajo mes tjerash foli edhe mbi statusin personal, duke konfirmuar ndarjen nga i dashuri i saj i cili madje ishte përfolur si shkak i largimit nga muzika.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *