Home / Kryesoret / Del nga shtrati lumi i Mateçit në Likovë,përmbyten toka bujqësore dhe gjashtë objekte ndihmëse

Del nga shtrati lumi i Mateçit në Likovë,përmbyten toka bujqësore dhe gjashtë objekte ndihmëse

Reshjet e rrëmbyeshme, që dje e përfshinë rajonin më të gjërë të Kumanovës, shkaktuan derdhje të Lumit të Mateçit në komunën e Likovës, e cila përmbyti gjashtë objekte ndihmës dhe tokë bujqësore, njoftoi sot udhëheqësi i QRMK Kumanovë, Goran Stojanovski,

Uji në objektet ndihmëse është tërhequr dhe situara në terren është e qëndrueshme. Sipas tij, nuk ekzistojnë mundësi për dalje nga shtrati të lumenjve Kumanovka, Konjarka, Likovë dhe Pçinja, njofton AIM.

Ai theksoi se shtretërit e lumenjve janë përpunuar dhe pastruar. Moti i ligë që dje e përfshiu Kumanovën u shoqërua me zbrazje të fuqishme eklektike dhe bubullima.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *