Home / Lajme / Botë / Del njoftimi zyrtar i Pallatit Mbretëror/Ja çfarë u komunikua në mbledhje

Del njoftimi zyrtar i Pallatit Mbretëror/Ja çfarë u komunikua në mbledhje

Pallati Mbretëror ka bërë një njoftim të shkruter në lidhje me zërat që u përhapën në medi për ndonjë vdekje të mundshme në familje. Sipas deklaratës së Buckingham Palace, mësohet se në mbledhje u komunikua tërheqja nga froni i Princit Philip vjeshtën e këtij viti shkruan BBC. Lajmi u komuniku nga vetë Princi dhe u mbështet nga bshkëshortja, Mbretëresha Elizabet. Ai nuk do të ketë më një rol aktiv, dhe deri në gusht do të mbajë postin, por nuk do të pranojë asnjë ftesë. Philip këtë qershor mbush 96 vjeç.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *