Home / Kryesoret / Delegacioni i Ambasadës amerikane viziton Ziadin Selën në spital (Video)

Delegacioni i Ambasadës amerikane viziton Ziadin Selën në spital (Video)

Një delegacion i Ambasadës së SHBA-ve në Maqedoni është në spitalin e Tetovës për të vizituar kryetarin e LR-PDSH-së, Ziadin Sela, transmeton Televizioni Koha.

Ata e kanë vizituar Selën për të parë nga afër gjendjen shëndetësore të tij pas sulmit të dhunshëm të protestuesve në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill.

Në këtë sulm, u dhunuan fizikisht gazetarët dhe deputetët e shumicës parlamentare, ku më së shumti e pësoi Ziadin Sela, Zoran Zaevi dhe disa deputet të tjerë. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *