Home / Lajme / Rajon / Dëme të mëdha ka shkaktuar breshëri në Greqinë Veriore

Dëme të mëdha ka shkaktuar breshëri në Greqinë Veriore

Mbi 30 mijë dekarë të mbjella kanë pësuar nga breshëri, i cili ka rënë në rajonin e Didimotiho dhe Orestiada në Greqinë Veriore.

Sipas autoriteteve nga rajoni Evros, moti i keq ka shkaktuar dëme serioze në të mbjellat me pambuk dhe luledielli.

Autoritetet në dy javët e ardhshme duhet t’i vlerësojnë dëmet.

Breshëri ka rënë 20 minuta dhe është përcjellë me erë uragane

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *