Home / Lajme / Botë / Demonstruesit godasin me vezë Marine Le Pen (Video)

Demonstruesit godasin me vezë Marine Le Pen (Video)

Kandidatja e së djathtës ekstreme për presidente të Francës, Marine Le Pen, është goditur të enjten nga disa demonstrues me vezë, gjatë një vizite që ajo i bëri një fabrike në rajonin Bretanja, në kuadër të fushatës parazgjedhore.

Tri ditë para mbajtjes së rrethit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, rreth 50 persona të mbledhur rreth lideres së Frontit Nacional bënë thirrje “jashtë me fashistët” dhe goditën me vezë Le Pen.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *