Home / Kryesoret / Dënohet kandidatja për prokurore, kishte falsifikuar certifikatën e njohjes së gjuhës angleze

Dënohet kandidatja për prokurore, kishte falsifikuar certifikatën e njohjes së gjuhës angleze

Në lidhje me aferën e falsifikimit të dokumentacioneve që u zbulua nga Tv Telma, një kandidate për prokurore të re është dënuar me tre muaj dënim me kusht për falsifikim dokumentacioni,

 

Ky është rasti i parë i dënimit nga ky skandal në Akademinë për gjykatës dhe prokurorë publik. Kandidatja e dënuar ka sjellë certifikatë të falsifikuar të njohjes së gjuhës angleze të nivelit B2, parakushti për të aplikuar në konkursin e pranimit të 60 prokurorëve të rinj.

Kandidatja nuk do të hyjë në burg, nëse në vitin e ardhshëm nuk kryen ndonjë vepër tjetër penale.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *