Home / Lajme / Maqedoni / Deputetët votuan kundër ndryshimit të kodit zgjedhor me procedurë urgjente

Deputetët votuan kundër ndryshimit të kodit zgjedhor me procedurë urgjente

Deputetët kanë refuzuar propozimin e deputetit të VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski për ndryshim të Kodit Zgjedhor me procedurë të përshpejtuar,

Sipas Rregullores për punë në Kuvend, çdo propozim me procedurë urgjente vendoset në votim pa hapur paraprakisht diskutim.

Iniciativa për ndryshim urgjent të Kodit Zgjedhor nuk u miratua, për shkak se, siç shpjegoi kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në seancën e sotme është vendosur rendi i ditës dhe ajo është zgjedhja e Qeverisë së re.

Nga gjithsej 66 deputetë, të gjithë votuan “po” për rendin e ditës.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *