Home / Kryesoret / Dëshmojnë gazetarët e rrahur të A1on, kërkojnë drejtësi

Dëshmojnë gazetarët e rrahur të A1on, kërkojnë drejtësi

Të punësuarit në portalin A1on, Aleksandar Todevski dhe Vllatko Zhellçeski do të paraqiten në Prokurorinë Themelore Publike,

 

Gazetarët të cilët u rrahën dhunshëm në njërën nga protestat e nismës ”Për Maqedoni të Përbashkët” do të dëshmojnë në këtë prokurori. Ata thonë se presin që rasti të zbardhet dhe dhunuesit e tyre të dënohen ashtu siç e meritojnë, sepse kanë sulmuar njerëz që e kanë kryer detyrën e tyre profesionale.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *