Home / Lajme / Maqedoni / Dimitrov: Nuk do ta kemi të lehtë, por së bashku do t’ia dalim

Dimitrov: Nuk do ta kemi të lehtë, por së bashku do t’ia dalim

Ministri i ardhshëm për punë të jashtme, të cilin e ka propozuar Zoran Zaev, Nikolla Dimitrov, në rrjetet sociale ka falenderuar emërimin e tij dhe mbështetjen që e ka marrë për të kryer këtë funksion,

 

Dimitrov shkuran se është nder për të që të jetë në krye të kësaj ministrie dhe poashtu një përgjegjësi e madhe.

Ai poashtu shkruan se do ta prezantojë Maqedoninë me një fytyrë të re, e cila do të shkojë përpara, do të jetë respektuese dhe se rruga nuk do të jetë e lehtë, mirëpo të gjithë së bashku, do ta kalojmë malin dhe do ta zbardhim fytyrën. Biografia e Dimitrovit tregon se është kompetent për këtë pozicion, por si do të punojë dhe si do ta prezantojë Maqedoninë mbetet të shihet.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *