Home / Lajme / Maqedoni / Diplomati britanik viziton Maqedoninë, takon Ademin, Mançevskin dhe Milloshoskin

Diplomati britanik viziton Maqedoninë, takon Ademin, Mançevskin dhe Milloshoskin

Michael Davidson, udhëheqës për Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri, në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, është në vizitë pune në rajon,

 

Ai sot gjendet në Maqedoni dhe do të realizojë disa takime me deputetët e Kuvendit të Maqedonisë.

Për situatën politike në vend, Davidson do të diskutojë me Antonio Milloshoskin e OBRM-PDUKM-së, Damjan Mançevskin e LSDM-së dhe Xhevat Ademin e BDI-së.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *