Home / Kryesoret / Dita ndërkombëtare e familjes do të shënohet në Shkup

Dita ndërkombëtare e familjes do të shënohet në Shkup

Me pazar humanitar “Humanitet për gjithë familjet” në të cilin do të dhurohen sende të vogla dhe ushqime nga studentët, fëmijë nga shkolla franceze “EFIS”, sot në Parkun e Qytetit në Shkup do të shënohet 15 maji – Dita ndërkombëtare e familjes.

Mjetet financiare të cilat do të mblidhen nga shitja, siç informojnë nga organizatorët e pazarit Instituti për studime familjare pranë Fakultetit Filozofik, do të dhurohen për shoqatën “Ardhmëria”.

Me rastin e kësaj dite nesër në Fakultetin Filozofik do të mbahet punëtori me titull “Gjithë familjet janë të barabarta”.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *