Home / Lajme / Maqedoni / Dita ndërkombëtare e inferimierësë

Dita ndërkombëtare e inferimierësë

Java e infermierisë sot do të shënohet me manifestim në Spitalin e përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori” Shkup, me çka do t’u jepet mirënjohje këtyre personave mjekësore për viktimizimin e tyre në punë.

Tema e Javës internacionale këtë vit është “Zëri që udhëheq” (për infermieret) dhe “Mamitë dhe nënat me familjet – partnere për jetë”.

Në manifestim do të prezantohet edhe Shoqata e re e infermiereve, teknikëve dhe mamive ((SHITM – PËR NE).

Nga 5 deri më 12 maj tradicionalisht shënohet Java ndërkombëtare e infermiereve dhe mamive.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *