Home / Kuriozitete / Djali 5-vjeçari bëri një veprim që ia shpëtoi jetën nënës së tij (Foto)

Djali 5-vjeçari bëri një veprim që ia shpëtoi jetën nënës së tij (Foto)

Jeta e nënës u shpëtua nga djali i saj 5-vjeçar, fal një episode të filmit “Fireman Sam”, ku fëmijët edukohen se si duhet të veprojnë në rastet emergjente.
 Gemma Harris, 30, u rrëzua në shkallë dhe goditi kokën ku mbeti e palëvizshme, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.
Djali i saj Alfie, mbeti i qetë në këtë situatë dhe vrapoi për ta thirrur ambulancën.
“Nëse nuk do të ishte Alfie, nuk e di se si do të përfundoja. Nuk mund të lëvizja as deri te telefoni”, ka deklaruar nëna.
“Ai mendon se veprimi i tij nuk është ndonjë gjë e madhe, por ai më shpëtoi jetën. Ai është heroi im”, ka shtuar ajo. /Gazeta Shneta/

Miss Harris, pictured on a stretcher, couldn't move and was terrified she had broken her back

Gemma Harris, who hit her head on the bannister when she fell down the stairs, with her five-year-old son Alfie who called for help

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *