Home / Kryesoret / Do të shënohen “Ditët e Avokatëve në Maqedoni”

Do të shënohen “Ditët e Avokatëve në Maqedoni”

Oda e Avokatëve në Maqedoni sot do të shënojnë ngjarjen “Ditët e avokatëve” – 72 vjetorin,

“Avokatët si shërbyes publik të pavarur, çdo herë do të luftojnë për mbrojtje të të drejtave të njeriut dhe lirisë në standarde evropiane”, thonë nga Oda e Avokatëve.

Ata shtojnë se do të angazhohen për avokim modern dhe bashkëkohor, me qëllim që të ketë mbrojtje sa më të madhe të të drejtave të njeriut.

“Me altruizëm e ndërtojmë dhe shpërblejmë sistemin juridik në vend, me qëllim që të ketë mbrojtje sa më të madhe të të drejtave dhe lirive të njeriut”, shtojnë nga OAM.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *