Home / Kuriozitete / Doli në “dritë” sot jahti gjigant 360 milionë eurosh

Doli në “dritë” sot jahti gjigant 360 milionë eurosh

Një super-miliarder rus ka blerë një super-jaht, një nga më të mëdhenjtë në botë.

Jahti prej 360 milionë eurosh ka dalë sot në ujërat e Gjibraltarit, ndërsa ka një lartësi prej 300 metra, tetë kate, një dhomë vëzhgimi nënujore si dhe një pistë helikopterësh.

Fotografitë e publikuara sot tregojnë jahtin luksoz, në të cilin gjenden punëtorët e parë në kuvertë duke kryer inspektime të ndryshme.

Anija e madhe, mbresëlënëse dhe pa dritare është projektuar nga Philippe Starck.

Miliarderi rus Melnichenko i pëlqen të përdorë shkronjën “A” kur emërton jahtet e tij në mënyrë që të renditen të parët në regjistrat e transportit. Së shpejti, mjeti do të jetë gati t’i dorëzohet pronarit.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *