Home / Lajme / Rajon / Dy familje nga Kosova, në hasmëri qe 43 vjet (Video)

Dy familje nga Kosova, në hasmëri qe 43 vjet (Video)

Më 18 tetor të vitit 1973, në Bervenik të Podujevës ndodhi një vrasje. Liman Avdullahu qëlloi për vdekje Abaz Aliun, të dy shokë dhe kolegë në shkollën e fshatit.

Pas gati gjysmë shekulli, familja e dorasit ka rrëfyer jetën nën frikën e hakmarrjes, në emisionin “Udhëve” në RTK.

“Edhe vëllai me u pasë vra atë ditë hiç ma i mërzitun s’isha kan”, ka thënë Sadik Abdullahu, vëllai i dorasit.

Pleqnarët vlerësojnë se falja është hakmarrja më e madhe, prandaj lusin familjen e dëmtuar që t’i japë fund kësaj hasmërie.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *