Home / Sport / Dy ndeshjet e Premier Ligës, Chelsea luan për të siguruar titullin

Dy ndeshjet e Premier Ligës, Chelsea luan për të siguruar titullin

Në mbrëmjen e sotme në kampionatin anglez, 4 ekipe do të zbresin në fushë. Skuadra Londineze, Chelsea, do të luaj jashtë ndaj ekipit së West Bromwich Albion.

Skuadra e Kontes do të kërkojë fitoren për të hedhur një hap të sigurtë drejt titullit kampion, nga ana tjetër vëndasit nuk mendohet të jenë shumë të motivuar sepse janë të pozicionuar në vëndin e 8-të në tabelën e klasifikimit dhe nuk rrezikojnë asgje edhe sikur të pësonin humbje, ndërkohë që gara për një vënd në Europa League është pothuajse e pamundur.

Përballja tjetër është ajo mes ekipit të Everton dhe Watford, kjo ndeshje është mjaft interesante pasi Evertoni luan për të siguruar një vënd në Europa League, ndërsa Watfordi për të siguruar përfundimisht në Premier League, pasi ndodhet vetëm dy vënde larg zonës së rrezikshme.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *