Home / Lajme / Maqedoni / Dy vjedhje të rënda në Vrapçisht të Gostivarit

Dy vjedhje të rënda në Vrapçisht të Gostivarit

SPB e Tetovës bën të ditur se kanë ndodhur dy vjedhje të rënda në Vrapçisht të Gostivarit ku janë vjedhur para, stoli dhe gjësende tjera me vlerë prej mbi 1 milionë denarë,

Vjedha ka ndodhur në një periudhë kur pronarët e shtëpive kanë qenë aty, por në gjum. Në rastin e parë janë vjedhur para, stoli, orë dore me vlerë prej mbi 420 mijë denarë.

Në rastin e dytë, janë vjedhur 650 euro, si edhe stoli me vlerë prej 600 mijë denarësh.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *