Home / Kuriozitete / E rrallë, në Indi lind dhia me një sy, fshatarët e quajnë të shenjtë (Foto/Video)

E rrallë, në Indi lind dhia me një sy, fshatarët e quajnë të shenjtë (Foto/Video)

Ciklopet normalisht konsiderohen gjëra të legjendës, të bëra të famshme nga poeti antik grek Homeri në episodin e tij të pavdekshëm Odisea.
 Por ata ekzistojnë në Tokë, dhe sapo ka lindur në Assam të Indisë, transmeton lajmi.net.
Kjo dhi foshnje me një sy të zgjeruar ka habitur fshatarët vendas pas lindjes. Buzët e sipërme dhe të poshtme janë të pranishme, por zakonisht janë të vogla dhe nofullat e sipërme janë të shkurtëra dhe dhëmbët janë zhdukur.
Sipas fshatarëve dhia tashmë është emëruar si e shenjtë dhe shumë fshatarë tashmë kanë filluar t’a adhurojnë atë.

Gjithashtu lexo

Qyteti ku askush nuk punon pas të mërkurës (Foto)

Pas 730 kilometrave udhëtim nga Stambolli, ju do të shkelni brigjet veriore të Turqisë, ku …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *