Home / Lajme / Maqedoni / Edhe peshkopi Petar në anën e protestuesve të dhunshëm

Edhe peshkopi Petar në anën e protestuesve të dhunshëm

Për dhunën në Kuvend më 27 prill nuk janë fajtorë ata të cilët e mbrojnë shtetin, por ata të cilët e kanë shkelur Kushtetutën, Ligjin dhe Rregulloren për punë në Kuvend dhe shkaktuan dhe provokuan qytetarët, vlerëson ipeshkvi i rajoni të Prespës-Pellagonisë, Petar, i cili në emisionin ‘Zëri i popullit’ të Sllobodan Tomiq ka folur rreth politikës në Maqedoni,

‘Në rastin tonë nuk bëhet fjalë për tradhti, por për tradhti të madhe. Tradhti është kur dikush dikë e shet, por kur dikush kryen tradhti të atdheut, ajo është shitje e madhe, ajo është tradhtia më e madhe çka mund të jetë’, ka thënë ndër të tjera ipeshkvi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *