Home / Lajme / Maqedoni / Edhe sonte protestuesit kundër Deklaratës së Tiranës

Edhe sonte protestuesit kundër Deklaratës së Tiranës

Përsëri sonte kanë vijuar protestat e iniciativës ‘Për Maqedoni të Përbashkët’,

Bogdan Ilievski, organizator i protestës, kërkoi nga kryetari Gjorge Ivanov që të mos pranojë asnjë garanci nga shumica e re parlamentare dhe të mos ia dorëzojë mandatin për formimin e Qeverisë.

Protestuesit edhe sonte kërkuan zgjedhje të reja parlamentare dhe poashtu u shprehën se nuk tërhiqen nga kërkesa e më hershme, që Zaev të tërhiqet nga e ashtuquajtura Deklarata e Tiranës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *