Home / Lajme / Kronika e zezë / Ekstradohet nga Greqia i dënuari me 7 vite burg

Ekstradohet nga Greqia i dënuari me 7 vite burg

Një person i dënuar me shtatë vite burg, është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë.

Gentjan Ruli, 41 vjeç, lindur në Sarandë, u ekstradua pasditen e djeshme.

Ai është dënuar me 7 vjet në burg, nga Gjykata e Sarandës, për kryerjen e veprës penale “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Athinën, realizoi arrestimin provizor dhe ekstradimin drejt vendit tonë në kërkim Gentian Rulit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *